FEVZİ ÇAKMAK MAHALLESİ İMSAN SANAYİ SİTESİ NO 2/F KARATAY / KONYA
E-Posta: bilgi@kocaksan.com
Siz İsteyin Biz Üretelim
Sosyal Medya:
SSS
SSS
SSS
SIK SORULAN SORULAR
Koçaksan Büyükbaş Hayvan Ekipmanları Sık Sorulan Sorular.
Sık Sorulanlar
1. Hayvan Kaşağı Nedir ?
Eğer bir hayvan sahibi isek bakımlarını düzenli bir şekilde yapmamız gerekmektedir. Özellikle ahır sahibi isek ve baktığımız hayvanlardan gelir elde ediyorsak düzenli bakımları oldukça önemlidir. Çünkü ancak düzenli bir şekilde baktığımız hayvanlardan verim elde edebiliriz. Bakımı düzenli yapılan hayvanların verimliliği de artacaktır. Bu sayede hem hayvanlarınız rahat bir yaşam sürecek hem de sizlere daha çok süt ve et verecektir.
2. Neden Gübre Septörü?
Yüksek kapasiteli çiftlikler fazla miktar gübreden dolayı büyük problemlerle karşılaşırlar. Mevcut yasal gerekler durumu ciddileştirir. Bu sebepten dolayı, gübre uygun bir biçimde işlenmelidir. Geleneksel gübre işleme sistemleri vakit almakta ve fazla işçilik ve çok büyük yatırım gerektirmektedir. Koçaksan gübre seperatörleri sıvı gübredeki katı ve sıvı bileşenleri helezon yöntemi ile ayrıştırır. Makinenin çıkış kapağına her iki taraftan sabitlenen kuvvet kollarında ki ağırlıklar sayesinde gübrenin nem oranı ayarlanabilir.
3. Neden Gübre Karıştırıcı?
Otomatik gübre sıyırıcının kürüyerek boşalttığı hayvan dışkısı Gübre Karıştırıcı ile sıvılaştırılır. Güçlü bir motor ve üç kanatlı pervaneden oluşan sistem manuel ve otomatik çalıştırılabilir. Katı olan dışkı karıştırıcı bu pervanelerin yardımıyla sıvı hale getirilip pompanın zorlanmadan ve tıkanmadan çalışmasını sağlar. Karıştırıcının sıvılaştırdığı dışkı Gübre Pompası ile hayvanların barınağından mümkün olukça uzak bir bölgeye sevk edilir.
İletişim
Bize Ulaşın